Filefjellrennet nærmer seg med stormskritt! Ordinær påmeldingsfrist går ut idag, men det er mulig å etteranmelde seg helt fram til løpsdagen. Vi har stabile snøforhold på Tyin-Filefjell nå, og regner med å kunne bruke løypealternativene i løypekartet. Værmeldingen for skjærtorsdag er god. Nytt av året er nye løypealternativer. Den lengste løypen er tilnærmet lik traseen fra det opprinnelige Filefjellrennet, som hadde sin storhetstid på 1970- og -80-tallet. Her deltok skiløpere som Pål Gunnar Mikkelsplass, «Bromma-ekspressen» som ble verdensmester i stafett i -82 og -85. Vi tror derfor løypene er både spennende og utfordrende nok for både store og små, i konkurranseklasser og trimklasser. Vi ønsker alle skiglade på Tyin-Filefjell velkommen til Filefjellrennet!
-
Årets renn går 19.4.2019.
Filefjellrennet er et påskeskirenn for hele familien. Følg oss på hjemmesiden og vår Facebook-side for oppdateringer.Velkommen til skiopplevelser på Filefjell!
Følg oss på Facebook!
-
Lyst til å være med å arrangere? Vi setter stor pris på alle bidrag. Hvis du vil være med som arrangør eller har innspill til arrangementet, ta kontakt med oss på magnusrognehalland@gmail.com